ילדים

הצטננות

אן מקמהון וויקר, PharmD, BCPS
פרופסור עוזר לרפואה קלינית
אוניברסיטת לואיזיאנה במכללת רוקחות מונרו, באטון רוז ', לואיזיאנה

Brice A. Labruzzo, PharmD
פרופסור עוזר לרפואה קלינית

אוניברסיטת לואיזיאנה במכללת רוקחות מונרו, באטון רוז ', לואיזיאנה

הורים פונים בדרך כלל לתרופות ללא מרשם לטיפול בהצטננות אצל ילדים. תרופות שמשתמשות בהן עשויות לכלול אנטיהיסטמינים, טיפול בתרופות נוגדות גידולים, שריר הרגעה, אנטי-תכשירים או שילוב. אף על פי שהאריזה הנוכחית למוצרים אלה קובעת "אל תשתמש בילדים מתחת לגיל 4", ידע מינון מדויק הוא חשוב ביותר, מכיוון שמספקי שירותי הבריאות הראשוניים עשויים להמליץ ​​להורים להשתמש בסוכנים אלה בילדים מתחת לגיל 4. כאשר בשימוש לפי הוראות, שיעול וקר ללא מרשם רופא יכול להיות בטוח לאוכלוסיית הילדים, וייעוץ של רוקח הוא דבר אינטגרלי להבטיח השימוש בהם בבטחה ובמינונים מתאימים. 1

אנטיהיסטמינים

אנטיהיסטמינים הם הפיכים H1אנטגוניסטים נגד קולטנים החוסמים את פעילות ההיסטמין בדרכי הנשימה, בדרכי העיכול וכלי הדם. הם עשויים לסייע במניעה וטיפול בגרד באף ובעיניים, נזלת ונזלת הקשורים להצטננות, אך לא הוכח כי הם מונעים הצטננות, מרפאים אותם או מקצרים את המסלול. תופעות לוואי של אנטיהיסטמינים כוללות נמנום, עצבנות, נדודי שינה, יובש בפה וסחרחורת. נוסחאות OTC לקור ואלרגיה לילדים מכילות אנטיהיסטמינים מהדור הראשון או השני. אין מינון שאושרה על ידי ה- FDA של אנטיהיסטמינים להצטננות, עם זאת ניתן לתת מינון לנזלת אלרגית. שני המעמדות נבדלים זה מזה בעיקר בהשפעות הרגעה שלהם, כאשר אנטיהיסטמינים מהדור הראשון גורמים להרגעה רבה יותר. 3-6

הדור הראשון אנטיהיסטמינים כולל כלורפנירמין, דיפנהידרמין וברומפנירמין. מינון הולם של כלורפנירמין בילדים בגיל שנתיים עד 6 שנים הוא 0.35 מ"ג / ק"ג / יום המחולק כל ארבע עד שש שעות, עם מינון יומי מקסימלי (MDD) של 6 מ"ג. מינון דיפנה הידרמין מומלץ לילדים בגילאי שנתיים עד 6 שנים הוא 5 מ"ג / ק"ג / יום המחולק שש שעות לפי הצורך, עם MDD של 300 מ"ג. אין להשתמש בדהפנהידרמין אצל ילודים בגלל השפעות אפשריות של מערכת העצבים המרכזית. מינון ברומפנירמין בחולים מגיל שנתיים עד 6 שנים הוא 1 מ"ג כל ארבע עד שש שעות. 2 ברומפנירמין אינו זמין ב- OTC כמוצר בעל מרכיב יחיד, אך הוא נמצא בשילוב עם מרכיבים פעילים אחרים בשיעול ילדים ותרופות קרות.

הדור השני של אנטיהיסטמינים זמין ב- OTC כולל ציטיריזין ולוראטין. מינון ציטריזין מתאים בילדים הוא כדלקמן: גיל 6 עד 12 חודשים, 2.5 מ"ג ליום, גיל 12 עד 23 חודשים, מינון ראשוני 2.5 מ"ג ליום (ניתן להגדיל ל- 2.5 מ"ג פעמיים ביום), גיל 2 עד 5 שנים, מינון ראשוני 2.5 מ"ג ליום (ניתן להגדיל ל 5 מ"ג ליום במינונים יחידים או מחולקים). המינון הרגיל של לורדדין לילדים בגילאי שנתיים עד 5 שנים הוא 5 מ"ג פעם ביום. 2

אסור להשתמש באנטי-היסטמינים בכדי להרגיע ילדים, ויצרנים של מוצרים אנטי-היסטמינים מסוימים מבצעים שינויים בתוויות מרצון המזהירים את ההורים שלא להשתמש במוצר מתוך כוונה לגרום לילד להיות מנומנם. 1 על ההורים להימנע משימוש באנטי-היסטמינים בילדים הסובלים מגלאוקומה, הפרעות נשימה, מחלות כבד או הפרעות התקפים אלא אם כן מכוונת אחרת על ידי נותן שירותי הבריאות העיקרי שלהם. 3-6

חרקים

טיפול בתריסרי האף הם אמינים סימפטומימטיים המפעילים את פעולתם הווסקונונסטרקטיבית על ידי השפעה על הטון הסימפתטי ברירית האף. נוגדי התריסון מפחיתים כלי דם מוגדלים ומקלים על בצקת רירית על ידי פעולה על קולטנים אדרנרגיים. 5,7,8 פנילפרין ממריץ קולטני אלפא 1, ואילו אוקסימטזולין, קסילומטזולין ונפזולין ממריצים קולטני אלפא -2. 8

Pseudoephedrine מפעיל את פעולתו על ידי השפעה ישירה והן עקיפה של פעילות אדרנרגית. בדומה לפניפילפרין ונגזרות האימידאזולין, פסאודואפדרין ממריץ קולטני אלפא אך גורם בעקיפין גם לשחרורו של נוראפינפרין מאתרי האחסון שלו. 7,8

חומרי גידול מערכתיים ואף זמינים ל- OTC. נוגדי התרחשות באף מיועדים להקלה זמנית בגודש באף, לקידום ניקוז האף או הסינוס ולשיעול הנגרם כתוצאה מטפטוף לאחר הלידה. גורמים מקרים של התפרקות באף מעידים על הקלה סימפטומטית בגודש ברירית האף ובנושט. 5,7

תופעות לוואי כתוצאה מתופעות התרחשות מתרחשות נוטות יותר להופיע אצל ילדים מאשר אצל מבוגרים. ההשפעות כוללות לחץ דם מוגבר, טכיקרדיה, דפיקות לב, הפרעות קצב, חוסר שקט, נדודי שינה, חרדה, רעידות, הפרעות פסיכולוגיות ותגובות רגישות יתר. מכיוון שהם נספגים באופן מינימאלי, יש טיפול בתופעות לוואי אקטואליות מתופעות לוואי מערכתיות שהן מתונות יותר ומתרחשות בתדירות נמוכה יותר לעומת צורות מינון מערכתיות. שימוש מקומי עלול לגרום לשריפה, עוקץ, עיטוש או גירוי מקומי. יש להגביל את השימוש בתרופות נלוזיות מקומיות לשלושה ימים, מכיוון ששימוש ממושך נקשר לטאכיפילקסיס, בצקת רירית האף וריבוי גודש באף. 5,7,8

המינון המומלץ לטיפות האף של פניפילפרין הוא 1 עד 2 טיפות של תמיסת 0.16% בכל נחיר כל שלוש שעות לפי הצורך אצל תינוקות מעל גיל 6 חודשים, אצל ילדים מתחת לגיל 6, המינון הוא 2-3 טיפות של תמיסת 0.125% ב כל נחיר כל ארבע שעות לפי הצורך. 2 מינון הולם של פנילפרין דרך הפה בילדים בגילאי שנתיים עד 6 שנים הוא 2.5 מ"ג כל ארבע שעות או 3.75 מ"ג כל שש שעות, עם MDD של 15 מ"ג. 2,9 Pseudoephedrine בילדים מתחת לגיל 12 שנים מינון של 4 מ"ג / ק"ג / יום מחולק כל שש שעות לפי הצורך עם MDD של 60 מ"ג. 2,9

כועס

גואיפנזין הוא הרופא הרופא היחיד ללא מרשם הזמין לשימוש בילדים. זהו רירית דרך הפה העוזר לשחרר הפרשות ליחה וסימפונות על ידי הגדלת הפרשות דרכי הנשימה, מה שמוביל לשיעול פרודוקטיבי יותר ולשחרור טוב יותר של דרכי הנשימה. 6 אם השיעול נמשך יותר משבוע, חוזר או מלווה בחום, פריחה או כאב ראש מתמשך, מומלץ להתייעץ עם גורם רפואי ראשוני. תופעות לוואי הקשורות לגואיפנזין כוללות בחילה, הקאות, סחרחורות, נמנום, כאב ראש ופריחה.

יש ליטול גואיפנזין עם כוס מים מלאה, ולשמור על הידרציה נאותה במהלך השימוש. אין ללעוס או לרסק את הטבליות המשחררות המורחבות, לכן, אם המטופל אינו יכול לבלוע את הטבליה, צורת מינון שונה - כגון סירופ, תמיסה, נוזלים> 4-6

אנטי-אנטיביוס

קודאין, אף על פי שאינו זמין ב- OTC בכל המדינות, הוא אנטיטוסיבי סטנדרטי לזהב. אנטי-תכשירים נגד מרשם הקיימים ב- OTC לטיפול בשיעול הם דקסטרומתורפן ודיפנהידרמין. 10 קודין מייצר דיכוי שיעול על ידי פעולה מרכזית במרכז השיעול שנמצא בחלק המדולה של גזע המוח. כאשר משתמשים במינונים אנטי-פולשיים, קודין לא צריך להציג תכונות ממכרות. 10 Dextromethorphan, איזומר d של הקודין, מפעיל את פעולתו הפרמקולוגית באותו אופן כמו קודאין, עם זאת, הוא חסר תכונות משככות כאבים וממכרים כאשר משתמשים במינונים מומלצים. 4,5 בילדים, המינון המומלץ של דקסטרומטורפן וקודאין הוא 1 מ"ג / ק"ג / יום המחולק לארבע מנות, כאשר MDD הוא 30 מ"ג לילדים בגילאי שנתיים עד חמש שנים. 2,11 מינון מומלץ לדיפנהידרמין, אנטיהיסטמין מהדור הראשון, בילדים בני פחות מ- 6 שנים הוא 5 מ"ג / ק"ג / יום המחולק כל שש שעות, עם MDD של 300 מ"ג. 2

תופעות לוואי של קודאין כוללות קלילות ראש, סחרחורות, הרגעה, תופעות של ה- GI והזעה. ההשפעות השכיחות ביותר הנובעות ממנת יתר הן דיכאון נשימתי וירידה ברמת הערנות או התודעה. דווח כי סביר להניח כי קודאין לא יביא לתופעות לוואי משמעותיות בילדים שניתנו פחות מ- 2 מ"ג לק"ג. עם זאת, דווח על רדמות, אטקסיה, מיוזה, הקאות, פריחה, נפיחות בפנים וגירוד בקרב ילדים שקיבלו מינון קודאין של 3 עד 5 מ"ג / ק"ג ליום. תופעות לוואי של דקסטרומתורפן כוללות נמנום, סחרחורת, בחילה, הפרעות במערכת העיכול וחוסר נוחות בבטן. 4 דקסטרומטורפן עלול לגרום להפרעות התנהגותיות ולדיכאון נשימתי כאשר מתרחש מינון יתר.

אין מספיק ראיות שתומכות בשימוש בקודאין או דקסטרומתורפן למטרות אנטי-פולסיות בקרב אוכלוסיית הילדים. 11 רוקחים צריכים לייעץ להורים בנוגע למחסור בנתונים התומכים בשימוש בתרופות אלה למטרות אנטי-פולשניות, כמו גם על הסיכונים הפוטנציאליים הכרוכים בשימוש בהם. בנוסף, עדויות מצביעות על כך שהאנטי-היסטמינים מהדור השני ללא השפעה כמו לורדדין אינם יעילים להפחתת שיעול הקשורים להצטננות, ולכן אין להשתמש בהם. 12

סקירה כללית

הצטננות היא זיהום נגיפי באף ובגרון (דרכי הנשימה העליונות). זה בדרך כלל לא מזיק, אם כי זה אולי לא מרגיש כך. סוגים רבים של נגיפים יכולים לגרום להתקררות.

ילדים מתחת לגיל 6 נמצאים בסיכון הגדול ביותר להצטננות, אולם מבוגרים בריאים יכולים לצפות גם להצטננות שניים או שלושה בשנה.

רוב האנשים מחלימים מהצטננות בשבוע או 10 ימים. תסמינים עשויים להימשך זמן רב יותר אצל אנשים שמעשנים. אם הסימפטומים לא משתפרים, פנה לרופא.

תסמינים

תסמינים של הצטננות מופיעים בדרך כלל יום עד שלושה ימים לאחר חשיפה לנגיף הגורם להצטננות. הסימנים והתסמינים שיכולים להשתנות מאדם לאדם עשויים לכלול:

  • נזלת או מחניקה
  • כאב גרון
  • שיעול
  • גודש
  • כאבי גוף קלים או כאב ראש קל
  • מתעטש
  • חום נמוך
  • בדרך כלל מרגיש לא טוב (סבל)

הפרשות מהאף עשויות להפוך לעבות יותר וצהובות בצבע צהוב או ירוק כאשר הצטננות עוברת את דרכה. זה לא אינדיקציה לזיהום חיידקי.

מתי לפנות לרופא

למבוגרים - פנה לטיפול רפואי אם יש לך:

  • חום גדול מ 101.3 F (38.5 צלזיוס)
  • חום שנמשך חמישה ימים ומעלה או חוזר לאחר תקופה נטולת חום
  • קוצר נשימה
  • צפצופים
  • כאב גרון קשה, כאב ראש או סינוס

לילדים - באופן כללי, ילדך אינו צריך לפנות לרופא בגלל הצטננות. אך יש לפנות מייד לטיפול רפואי אם לילדך יש אחד מאלה:

  • חום של 100.4 F (38 צלזיוס) בילודים עד 12 שבועות
  • חום עולה או חום הנמשך יותר מיומיים אצל ילד בכל גיל
  • תסמינים המחמירים או לא מצליחים להשתפר
  • תסמינים חמורים, כמו כאב ראש או שיעול
  • צפצופים
  • כאב אוזן
  • מהומה קיצונית
  • נמנום חריג
  • חוסר תיאבון

גורם ל

למרות שסוגים רבים של וירוסים יכולים לגרום להתקררות נפוצה, קרנפים הם האשם הנפוץ ביותר.

נגיף קר נכנס לגופך דרך הפה, העיניים או האף. הנגיף יכול להתפשט דרך טיפות באוויר כשמישהו חולה משתעל, מתעטש או מדבר.

זה גם מתפשט על ידי מגע יד ביד עם מישהו שיש לו הצטננות או על ידי שיתוף חפצים מזוהמים, כמו כלי אוכל, מגבות, צעצועים או טלפונים. אם תיגע בעיניים, באף או בפה שלך לאחר מגע או חשיפה שכאלה, סביר להניח שתצטנן.

מומחה רפואי למאמר

ככלל, עם פריקה רירית מהאף, נרשמים לרוב טיפות או תרסיסים, הפועלים ישירות על הרירית של חלל האף.

לתרופות מסוג זה השפעה vasoconstrictive, אנטי-edematous ואנטי-אלרגי. עם זאת, ישנן גם כדורים מהקור הנפוץ, שמבטלים לא רק את התסמינים, אלא גם את הגורם למחלה: למשל, ARVI או אלרגיה. תרופות אלה מזוהות בקבוצה נפרדת, אותה נבחן.

,

אינדיקציות לשימוש בטבליות מקור הצטננות

טבליות מהקור הרגיל שונות, הן בהרכב והן בכיוון הפעולה. עם זאת, כולם נועדו לחסל את ההפרשה הפתולוגית של ריר מהאף, שיכולה להיגרם כתוצאה מאלרגיה, זיהום חיידקי או נגיפי וכו '.

הגורם השכיח ביותר להצטננות הוא מחלה ויראלית. במקרה זה הפרשות האף משמשות כתגובה הרגילה של הגוף לפלישה ויראלית, מכיוון שתפקידו ב- ARVI הוא למנוע כניסה של גורם פתוגני ולהסירו במהירות, במקרה זה עם הפרשות ריריות.

עם נזלת אלרגית, הפרשת הריר היא תגובה מגנה של הגוף בפני חלקיקי אבק או אבקה, לתרופות, ריחות, צמר וכדומה. על מנת לחסל את הנפיחות ברירית האף, נקבעים טבליות אנטיהיסטמין במקרה זה.

נזלת של האטיולוגיה החיידקית היא לרוב תוצאה של מחלה נגיפית, כאשר פלורת החיידקים מצטרפת לתהליך הדלקתי. במקרה זה מתפתחת פתולוגיה נפרדת, הנקראת nasopharyngitis.

בשלב המתקדם יכולה להיווצר גם מחלה מורכבת וממושכת יותר - סינוסיטיס. לצורך הטיפול יש למרוח גם כדור מהצטננות, אך ברוב המקרים דלקת בסינוסי האף דורשת טיפול מורכב ומורכב יותר.

שמות טבליות מהקור

טבליות מהצטננות עשויות להיות שונות: הן נקבעות בהתאם לגורם להופעת הפרשות ריריות. הרופאים מקצים מספר תרופות שיכולות להיות יעילות לטיפול בצינון:

  • תרופות אנטי-אלרגיות,
  • תרופות אנטי דלקתיות,
  • אנטיביוטיקה,
  • אמצעי אנטי-ויראלי,
  • הומאופתיה.

בנוסף, על מנת להאיץ את ההחלמה, ניתן להקנות מתחמי מולטי ויטמין וטבליות כדי לעורר את ההגנה על הגוף.

שימוש בנזלת במהלך ההריון

התוויות נגד לשימוש

טבליות ירקות מהקור הרגיל. בטל דלקת, הסדיר את פעילות ההפרשה.

ניסיון בשימוש ב- Sinupret בהריון אינו.

ילדים מתחת לגיל 6, נטייה לאלרגיות.

לעיתים: אלרגיות, קלקול קיבה.

הומאופתיה, גלולה לטיפול בצינון. תכונות קינטיות לא נחקרו.

מתקבל רק באישור רופא.

נטייה לאלרגיה.

הומאופתיה. תכונות קינטיות לא נחקרו.

מותר רק במקרה חירום ובאישור רופא.

נטייה לאלרגיות, שחפת, קולגןוזיס, מצבי כשל חיסוני, פתולוגיות ויראליות כרוניות.

תרופה משולבת עם השפעה אנטי-היסטמין וכלי הדם. יעיל למשך 10-12 שעות.

לא ישים להריון והנקה.

נטייה לאלרגיות, עלייה מתמשכת בלחץ הדם.

צמא, הפרעת תיאבון, בחילה, כאב ראש, הפרעות שינה, כאבים בלב, לחץ דם מוגבר.

טבליות נגד קור בשילוב פעולה ארוכה. יעיל למשך 12 שעות.

לא מומלץ לנשים הרות ומניקות.

נטייה לאלרגיות, עלייה מתמשכת בלחץ הדם, הפרעות אנדוקריניות, כיב בקיבה, אדנומה של הערמונית, מחלות דם, ילדים מתחת לגיל 12.

לחץ מוגבר, הפרעות שינה, לחץ מוגבר, קלקול קיבה, אלרגיות, כאב ראש.

אופן מתן ומינון טבליות מקור הצטננות

אינטראקציות עם תרופות אחרות

תנאי אחסון וחיי מדף

משך הטיפול - כשבוע. קחו 1-2 שולחנות. שלוש פעמים ביום.

תופעות לוואי מוגברות.

מומלץ להשתמש במפרקים עם אנטיביוטיקה.

יש לאחסן בתנאי חדר עד 3 שנים.

קח מתחת ללשון הלשונית 1. כל 60 דקות. ההגבלה היא 12 טבליות ביום. מהיום השני ליום הרביעי - שולחן 1. כל 120 דקות. מהלך הטיפול - 5 ימים.

לא נצפו אינטראקציות.

הם נשמרים בתנאי חדר עד 5 שנים.

ביום הראשון, קח לא יותר מ 12 טבליות (טבליה אחת כל 60 דקות). בהמשך - בכרטיסייה 1. שלוש פעמים ביום.

אינטראקציות בין תרופות לא נצפו.

יש לאחסן בתנאים רגילים עד חמש שנים.

קח כרטיסייה אחת. בוקר וערב.

זה לא נקבע בו זמנית עם מעכבי MAO, כמו גם עם גואנתידין, הלותן ואיזוברין.

הם מוחזקים בתנאי החדר עד 5 שנים.

קח כרטיסייה אחת. כל 12 שעות. מהלך הטיפול - עד 5 ימים.

עור מטושטש, דיספפסיה.

אין להשתמש עם ברביטורטים, ריפמפיצין, נוגדי דיכאון, פורזולידון.

הם נשמרים בתנאים רגילים עד שנתיים.

טבליות הומיאופתיות מהקור

טבליות הומיאופתיות פופולריות מאוד בטיפול בהצטננות, המלווה זיהומים ויראליים חריפים בדרכי הנשימה. רוב הרופאים מברכים על השימוש בהומאופתיה, אך רק בשילוב עם תרופות סטנדרטיות. במיוחד זה נוגע לנזלת כרונית או מוזנחת.

בנוסף לתרופות הומיאופתיות, שהזכרנו לעיל (סינאבסין וקוריזליה), התרופות הבאות יעזרו להאיץ את הטיפול:

  • Allium Cepa - תרופה המבוססת על בצל,
  • Nuks Vomica הוא תרופה המבוססת על צ'יליבוקהה, מרכיב רעיל המכיל אלכשלו סטריצ'נין>

בבחירת טבליות הומיאופתיות יש לקחת בחשבון התוויות נגד ותופעות לוואי אפשריות.

טבליות מהצטננות לילדים

השימוש בטבליות מהצטננות לטיפול בילדים אינו מתקבל בברכה על ידי רופאי ילדים ביתיים. לטבליות רבות יש הגבלות על מרשם רופא ילדים. ככלל, מוצעות לילד טיפות אף וסירופים למתן דרך הפה.

בשלב הראשוני מותר להשתמש בטבליות כאלה:

  • אנאפרון הוא חומר הומיאופתי אנטי-ויראלי וחיסון חיסוני,
  • Arb>

במקרה של נזלת אלרגית התינוק יטופל באמצעים הבאים:

  • זירטק היא תרופה אנטי-היסטמין, המאושרת לשימוש מגיל 6 חודשים,
  • Astemizole - טבליות נזלת אלרגית, אשר ניתן להשתמש בהן לילדים מגיל 6 (עד גיל 6, Astemizol מנוהל כמתלה),
  • קלריטין היא תרופה אנטי-אלרגית הניתנת לרישוי לילדים מגיל שנתיים.

שימו לב: לפני מתן תרופות לילד כלשהו, ​​יש להתייעץ עם רופא ילדים.

טבליות של נזלת אלרגית

עם צורות קלות של אלרגיה, ההצטננות מטופלת בהצלחה באנטיהיסטמינים:

  • Cetrin - מיועד לטיפול מורכב בנזלת עונתית וכרונית,
  • Loratadin - משמש למיגור הסימפטומים של נזלת אלרגית,
  • קלריטין - יעיל לטיפול בהצטננות עונתית,
  • אריוס - נקבע לנזלת אלרגית ודלקת הלחמית.

אבל אם למחלה קיימת דרך כרונית, הרופא יכול לרשום תרופות לסטרואידים:

  • הידרוקורטיזון - תרופה שמעכבת ייצור של חומרים ביולוגיים בסיסיים המעוררים התפתחות של אלרגיות,
  • פרדניסולון - משמש בעיקר במקרי חירום,
  • Dexamethasone - משמש בצורה של השקיה ברירית האף.

השימוש בתרופות בקורטיקוסטרואיד מותר רק לאחר שקבעו אותו רופא. טיפול עצמי בתרופות כאלה טומן בחובו השלכות שליליות ביותר.

אנטיביוטיקה מהקור הצטננות בטבליות

ניתן להשתמש באנטיביוטיקה מהקור הצטננות רק אם המחלה רכשה קורס כרוני, או שישנם סיבוכים בצורה של דלקת בסינוסים paranasal.

אנטיביוטיקה מסייעת בנוכחות תהליך דלקתי הנגרם על ידי פלורה חיידקית. הצטננות נפוצה ביותר היא תוצאה של מחלה נגיפית או תגובה אלרגית. במקרים כאלה, לפחות ליטול אנטיביוטיקה, לא רצוי.

בבחירת תרופה אנטיבקטריאלית רצוי לעבור ניתוח מיוחד - אנטיביוטוגרמה. תוצאות בדיקה כזו יראו לאיזה תכשיר רגישים המיקרואורגניזמים שגרמו למחלה. הטיפול במקרה זה יובטח כיעיל.

, , , , ,

גלולה זולה מקור

אם לחולה יש התוויות נגד לשימוש בטיפות או תרסיס מהקור הצטננות, אז אתה יכול לנסות לרפא את המחלה באמצעים דרך הפה. טבליות מהצטננות וקר גורמות לתסמין זמני אך מקלה. בדרך כלל ההשפעה של טבליה אחת נמשכת עד 6 שעות.

האמצעים המפורטים מתייחסים לתרופות משולבות נגד קר. הפעולה העיקרית שלהם היא הסרת נפיחות מרירית האף, הורדת הטמפרטורה, ביטול כאבי ראש ושרירים, הקלה בנשימה ומצב כללי.

מוצרי שילוב

ניסוחים נגד שיעול וקר ללא מרשם מכילים יותר ממרכיב פעיל אחד לטיפול בשני תסמינים בו זמנית או יותר. חשוב לזכור שיש להשתמש בשיעול שילוב ותרופות קרות רק אם קיים התסמין המתאים וכי אין לתת מוצרים משולבים בנוסף למוצר ללא מרשם רופא עם אותו המרכיב הפעיל.

ניתן להשיג ניסוחים נגד שיעול וקר ללא מרשם בשילובים הבאים: אנטיהיסטמין / דבקונסטנט, אנטיהיסטמין / נוגד הרעלת, נוגד הרעלת / הרעלת חיים, התרחיקת הרעלת / הרעלת הרוחות, אנטיהיסטמין / נוגד הרס / דקונסטנט, ואנטיטוסיבית / דקונסטנטיאלית / הרגעה. 5 בנוסף, חלק ממוצרי המולטי-סימפטום מכילים תרופות נוגדות-חומרים משככי כאבים כמו אצטמינופן ואיבופרופן. מינון מבוסס משקל של אצטמינופן אוראלי אצל ילדים מומלץ ב 10 עד 15 מ"ג / ק"ג / מנה כל ארבע עד שש שעות לפי הצורך, המינון היומי לא צריך לעלות על 90 מ"ג. מינון איבופרופן ללא מרשם לילדים הוא 5 עד 10 מ"ג / ק"ג / מנה כל שש עד שמונה שעות, עם MDD של 40 מ"ג לק"ג. 2

סעיפי מאמר

ההצטננות, או דלקת בדרכי הנשימה העליונות, היא אחת הסיבות המובילות לביקורי רופא. בדרך כלל נגרמת על ידי נגיפים, הצטננות מטופלת באופן סימפטומטי. אנטיביוטיקה אינה יעילה אצל ילדים או מבוגרים. אצל ילדים יש פוטנציאל לפגיעה ואין יתרונות עם שיעול ללא מרשם ותרופות קרות, לכן אין להשתמש בהם בילדים מתחת לגיל ארבע. תרופות אחרות הנפוצות, כמו קורטיקוסטרו בשאיפה> אכינצאה, אינן יעילות גם אצל ילדים. מוצרים המשפרים את הסימפטומים אצל ילדים כוללים שפשוף אדים, אבץ גופרתי, תמצית פלרגוניום סידוידים (גרניום) ודבש כוסמת. פרוביוטיקה מונעת, אבץ גופרתי, השקיה במלח באף, ותכשיר צמחי מרפא Chizukit מפחיתים את התוספות> תכשירי אכינצאה אנגוסטיפוליה, ושאיפת אדים אינם יעילים בהקלה על תסמיני קור. Pseudoephedrine, פנילפרין, ipratropium בשאיפה ואבץ (אצטט או גלוקונאט) מצמצמים באופן צנוע את חומרת ומשך הסימפטומים אצל מבוגרים. Nonstero> Echinacea purpurea, לשפר את הסימפטומים אצל מבוגרים. שימוש מונע בשום עשוי להפחית את תדירות הצטננות אצל מבוגרים, אך אין לו השפעה על משך הסימפטומים. היגיינת היד מפחיתה את התפשטות הנגיפים הגורמים למחלות קור. מונע ויטמין C מונע באופן צנוע את משך הסימפטומים הקרים אצל מבוגרים וילדים.

ההצטננות, או דלקת בדרכי הנשימה העליונות, נגרמת בדרך כלל על ידי אחד מכמה נגיפי נשימה, לרוב נגיף הנזלת. נגיפים אלו שמתרכזים בהפרשות האף מועברים בקלות באמצעות עיטוש, שיעול או ניפוח באף. הסימנים והתסמינים של הצטננות כוללים חום, שיעול, נזלת, גודש באף, כאב גרון, כאבי ראש ומלגיות.

סוג: המלצות מפתח למימוש

אין להשתמש באנטיביוטיקה לטיפול בתסמיני קור בקרב ילדים או מבוגרים.

אין להשתמש בשיעול ללא מרשם ולתרופות קרות בילדים מתחת לגיל ארבע שנים בגלל פגיעות פוטנציאליות וחוסר תועלת.

טיפול בדבש כוסמת, תמצית פלרגוניום סידואיד (גרניום) (Umcka Coldcare), השקיה במי מלח, שפשפת אדים או אבץ גופרתי עלולים להפחית את תסמיני הקור אצל ילדים.

קודאין אינו יעיל לשיעול אצל מבוגרים.

טיפול תרופתי אנטי-היסטמין (הרגעה והרגעה) אינו משפר את תסמיני הקור אצל מבוגרים.

חומרים נוגדי-דלקת, שילובים אנטי-היסטמינים / די-קונסטנטיים ואיפרטרופיום תוך-שרירי (Atrovent) עשויים לשפר את תסמיני הקור אצל מבוגרים.

תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות מפחיתות כאבים המשניים לזיהום בדרכי הנשימה העליונות אצל מבוגרים.

Andrographis paniculata (Kalmcold) ו- P. sidoides עשויים להפחית את חומרת תסמיני הקור אצל מבוגרים.

A = עקבי ואיכותי מוכוון מטופל.

גורמי סיכון

גורמים אלה יכולים להגדיל את הסיכוי להצטנן:

  • גיל. ילדים מתחת לגיל 6 נמצאים בסיכון הגדול ביותר להצטננות, במיוחד אם הם מבלים במסגרות לטיפול בילדים.
  • מערכת חיסון מוחלשת. מחלה כרונית או מערכת חיסון מוחלשת אחרת מגדילה את הסיכון שלך.
  • זמן השנה. ילדים ומבוגרים כאחד רגישים יותר להתקררות בסתיו ובחורף, אך אתה יכול להצטנן בכל עת.
  • לעשן. יש לך סיכוי גבוה יותר להתקרר ולהצטננות קשה יותר אם אתה חשוף לעשן סיגריות.
  • חשיפה. אם אתה סביב אנשים רבים, כמו בבית הספר או במטוס, אתה צפוי להיחשף לנגיפים הגורמים להצטננות.

התערבויות לא יעילות

מוצרי מרשם ללא מרשם. מכיוון שנגיפים גורמים לרוב הצטננות, אנטיביוטיקה אינה יעילה .7 מינון נמוך במשאף במינון> מוצרי אכינצאה אינם יעילים לטיפול בתסמיני קור בקרב ילדים .10 אין ev>, 12 טבלה 1 מסכמת ממצאי המחקרים על תרופות אלה .7 - 14

טיפולים שאינם יעילים להצטננות בקרב ילדים

המלצה קליניתדירוג ראיותהפניות

סקירת Cochrane בארבעה מחקרים 7

אין הבדל בהתמדה של תסמינים להצטננות או נזלת חריפה מטהרתית בהשוואה לפלצבו

סקירת Cochrane של שלושה RCTs13

אין הבדל משמעותי בשיעול, דיספנאה או בריאות כללית בהשוואה לפלסבו

מחקר קבוצתי אחד 12

אינו עדיף על פלצבו בשיעול לילי או באיכות שינה אצל הילד או ההורים

מחקר קבוצתי אחד 12

אינו עדיף על פלצבו בשיעול לילי או באיכות שינה אצל הילד או ההורים

סקירת Cochrane של שני RCTs10

אין הבדל בחומרת התסמינים, שיא חומרת התסמינים, מספר ימי החום או דיווח הורי על ציון החומרה בהשוואה לפלסבו

סטרואידים בשאיפה במינון נמוך

סקירת Cochrane של שני מחקרים 8

אין ירידה במספר הפרקים הדורשים קורטיקוסטרואידים דרך הפה, ביקורי מחלקות חירום, אישורי אשפוז, תדירות צפצופים או משך הפרקים.

RCT אחד של קורס בן חמישה ימים

אין הבדל משמעותי במשך האשפוז, מרווח בין הכניסה לשחרור, ציון תסמינים ממוצע של שבעה ימים שדווח על ידי הורה, או קבלה חוזרת של אשפוז למשך צפצופים תוך חודש בהשוואה לפלסבו.

סקירת Cochrane של שני מחקרים11

לא יעיל יותר מפלסבו לשיעול

אנטי-היסטמין OTC עם דongongestant

סקירת Cochrane של שני מחקרים11

לא יעיל יותר מפלסבו לשיעול

סקירת Cochrane של שלושה מחקרים 11

לא יעיל יותר מפלסבו לשיעול

OTC antitussive and bronchodilator

סקירת Cochrane של מחקר אחד11

לא יעיל יותר מפלסבו לשיעול

לא נחקר אצל ילדים 14

OTC = ללא מרשם, RCT = ניסוי מבוקר אקראי.

מידע מהפניות 7 עד 14.

טיפולים שעשויים להיות יעילים להצטננות בקרב ילדים

טיפולראיותממצאים

משתנה, עד 28 יום

סטרואידים בשאיפה במינון גבוה אצל ילדים הסובלים מצפצופים 8

שנה עד חמש שנים

בודסוניד (Pulmicort), 1,600 מק"ג על ידי MDI עם נווהלר או 3,200 מק"ג על ידי MDI עם נווהלר ומסכת פנים, במידת הצורך

עד לא סימפטומטי למשך 24 שעות

שנה עד חמש שנים

בקלמתסון, 2,250 מק"ג מדי יום על ידי MDI

שנה עד שלוש

Budesonide 1,600 מק"ג על ידי MDI עם נווהלר ומסכת פנים לשלושת הימים הראשונים, ואז 800 מק"ג לשבעה ימים נוספים

סה"כ 10 ימים

שנתיים עד חמש

שש עד 11 שנים

השקיה באף במי מלח 17

שש עד עשר שנים

3 עד 9 מ"ל לכל נחיר

עד שלושה שבועות

תמצית פלרגוניום סידואידים (גרניום) (Umcka Coldcare) 18

שנה עד 18 שנים

10 עד 30 טיפות (תלוי בגיל)

שנתיים עד חמש

שש עד 11 שנים

שנה עד 10 שנים

סירופ, 15 מ"ג לכל 5 מ"ל

MDI = משאף מינון מדוד.

מידע מהפניות 8, 13 ו- 16 עד 20.

איך לרפא הצטננות ללא טבליות?

בשלב הראשוני של הצטננות תוכלו לנסות להסתדר ללא כדורים ותרופות אחרות. זה יעזור לשיטות טיפול אלטרנטיביות:

  • שאיפת אף באמצעות חליטות מחטים,
  • התחממות של גשר האף בשקית מלח חמה,
  • אידוי רגליים במים חמים בתוספת חרדל יבש,
  • קבור באף כמה טיפות של מנטול או שמן אקליפטוס,
  • קבור מיץ אלוורה טרי או קולנואה,
  • לשאוף ריח של בצל או שום,
  • שטיפת מעברי האף בתמיסת מלח או בתמיסת מלח ים.

אל תשכח כי הטיפול בהצטננות בעזרת מרשמים אלטרנטיביים יכול להיעשות רק ממש בתחילת המחלה, ורק בהיעדר סיבוכים.

אם במשך יומיים או שלושה תרופות אלטרנטיביות לא עזרו, עליכם לפנות לרופא אשר ירשום את התרופות והטבליות הדרושים מהקור הצטננות.

סיבוכים

  • דלקת אוזניים חריפה (דלקת אוזן-תריס). זה מתרחש כאשר חיידקים או נגיפים נכנסים לחלל שמאחורי עור התוף. סימנים ותסמינים אופייניים כוללים כאבי אוזניים ובמקרים מסוימים פריקה ירוקה או צהובה מהאף או החזרת חום בעקבות הצטננות.
  • אסטמה. הצטננות יכולה לעורר התקף אסטמה.
  • סינוסיטיס חריף. אצל מבוגרים או ילדים הצטננות שאינה נפתרת עלולה להוביל לדלקת וזיהום בסינוסים.
  • זיהומים משניים אחרים. אלה כוללים דלקת גרון (דלקת הלוע בסטרפטוקוק), דלקת ריאות, וקרופ או ברונכוליטיס אצל ילדים. יש לטפל בזיהומים אלו על ידי רופא.

חשוב לדעת!

כאשר ילד חולה במשפחה, זה תמיד מתח להורים. אבל אם התינוק שזה עתה נולד חולה - ברוב המקרים האם פשוט לא מוצאת מקום. פאניקה נגרמת אפילו על ידי נזלת רגילה - וזה לא מפתיע, מכיוון שתינוקות קטנים אינם יודעים לנשום דרך הפה, ונשימה באף יכולה להיות קשה בגלל הצטברות של ריר בחלל האף.

שינויים מרצון ורגולטיבי

בטיחותם של תכשירים נגד שיעול OTC ושיעור קר בקרב אוכלוסיית הילדים מעוררת דאגה רבה בגלל הדיווחים על תגובות לוואי קשות ומקרי מוות בקרב תינוקות וילדים. באוקטובר 2007 נפגשו הוועדות המייעצות של ה- FDA בנושא תרופות ללא מרשם ורפואת ילדים כדי לדון בבטיחותם ויעילותם של שיעול ללא תרופות ללא מרשם בקרב ילדים. עשרה ימים לפני הפגישה הודיעה על הסתלקות מרצון של 14 שיעול לתינוקות ללא מרשם ותרופות נגד קור על ידי איגוד מוצרי הצריכה הבריאותית (CHPA) מטעם יצרני המוצרים. היצרנים נזכרו במוצרים אלה למרות שהם האמינו שהם בטוחים. דווח על מקרים של שימוש לרעה שהוביל למינון יתר של תינוקות מתחת לגיל שנתיים. הוועדות המייעצות הגיעו למסקנה כי עדויות ממחקרי ילדים אינן מספיקות בכדי להוכיח את יעילותן של תרופות נגד קור ושיעול אצל ילדים, הן הצביעו בין 13 ל -9 כדי להמליץ ​​על שימוש בשיעול ומוצרי קור לא בשימוש בילדים מתחת לגיל 6 שנים. 13,14

ה- FDA פרסם ייעוץ לבריאות הציבור בינואר 2008, שהמליץ ​​לא להשתמש בשיעול OTC ולטיפול בתרופות קרות בילדים מתחת לגיל שנתיים בגלל הסיכון לאירועי לוואי חמורים ומסכני חיים. בנוסף, ה- FDA נעתר לבקשת היצרנים לשנות את תיוג המוצר כדי להזהיר את ההורים שלא להשתמש במוצרי אנטיהיסטמין כדי להרגיע ילדים. 13,14

בשנת 2008, ה- FDA קיים שתי ישיבות ציבוריות בכדי לאסוף מידע נוסף על התהליך הרגולטורי לטיפול בשיעול נגד ילדים ושיעור קר ועל בדיקות מדעיות בילדים. ב- 8 באוקטובר 2008, פרסם ה- FDA הצהרה התומכת בהודעת ה- CHPA לפיה יצרני תרופות נגד שיעול וקור לילדים ללא מרשם רופא עושות שינוי מרצון של תיוג החבילה כך שיגידו "אסור להשתמש בילדים מתחת לגיל 4". 15

בנוסף לשינויים בתוויות מוצרים, מוצגים אמצעי אריזה ומדידה חדשים העמידים בפני ילדים למוצרים. היצרנים העבירו את התיוג והאריזה החדשים הללו לאורך כל עונת השיעול והקור של 2008-2009. 1

Complementary and Alternative Therapies

Alternative cough and cold therapies such as increased fluid intake, room humidifiers, nasal dilator strips, nasal aspiration or irrigation, and vitamin C can be used alone or in combination with an OTC cough and cold medication. Increased fluid intake helps prevent dehydration in a child suffering from a cough or cold. Room humidifiers provide relief from congestion by moistening the air. 16 Warm-mist humidifiers work by boiling water in a reservoir, thereby posing a potential burn risk, for that reason, cool-mist humidifiers are generally recommended. Because bacteria thrive in moist settings, parents should be encouraged to empty water from the humidifier and wipe all surfaces dry on a daily basis. 17

Nasal dilator strips are adhesive bands placed on the nose that dilate the nasal air passages or stiffen the nasal wall, leading to increased airflow and thus relieving nasal congestion. 18,19 Nasal dilator strips with or without added menthol are FDA-approved for use in children aged 5 years or older. Latex allergy is a potential concern with this product. 18

Cleansing of the nasal passages with a bulb syringe and nasal irrigation with saline drops are two options for treating small children with congestion. Aspiration with a bulb syringe clears mucus from the nasal passages, 0.65% sodium chloride drops and sprays soothe irritated mucus membranes and rehydrate dried secretions for easier removal from the nasal passages. 7,18

Supplementation with vitamin C may decrease the duration of the common cold in children. A 2004 Cochrane systematic review suggests that, in children, doses of 0.2 g to 2 g vitamin C are beneficial for reducing a cold's duration. Studies have shown that children have a greater decrease in cold duration than adults, and that higher doses confer a greater benefit than lower doses. Studies evaluating 0.2 to 0.75 g/day vitamin C reported a 7% reduction in cold duration compared with an 18% reduction in studies evaluating 1 g/day. 20 Children given 2 g/day demonstrated a median decrease in cold duration of 26%, versus a 6% median decrease in adults receiving 1 g/day. 21 At doses greater than 1 g, side effects including nausea, vomiting, increased iron absorption, and diarrhea may occur. 5

מניעה

There's no vaccine for the common cold, but you can take commonsense precautions to slow the spread of cold viruses:

  • Wash your hands. Clean your hands thoroughly and often with soap and water, and teach your children the importance of hand-washing. If soap and water aren't available, use an alcohol-based hand sanitizer.
  • Disinfect your stuff. Clean kitchen and bathroom countertops with disinfectant, especially when someone in your family has a cold. Wash children's toys periodically.

Use tissues. Sneeze and cough into tissues. Discard used tissues right away, then wash your hands carefully.

Teach children to sneeze or cough into the bend of their elbow when they don't have a tissue. That way they cover their mouths without using their hands.

  • Don't share. Don't share drinking glasses or utensils with other family members. Use your own glass or disposable cups when you or someone else is sick. Label the cup or glass with the name of the person with the cold.
  • Steer clear of colds. Avoid close contact with anyone who has a cold.
  • Choose your child care center wisely. Look for a child care setting with good hygiene practices and clear policies about keeping sick children at home.
  • תשמור על עצמך. Eating well, getting exercise and enough sleep, and managing stress might help you keep colds at bay.
  • סיכום

    Pharmacists are accessible members of the health care team and are often consulted by parents or guardians regarding selection of appropriate nonprescription cough and cold products for their children. The parent or guardian should be counseled to carefully follow certain guidelines for usage (see sidebar) when an OTC cough and cold medication is being considered for use in children. 22,23

    אבחון

    Most people with a common cold can be diagnosed by their signs and symptoms. If your doctor suspects you have a bacterial infection or other condition, he or she may order a chest X-ray or other tests to exclude other causes of your symptoms.

    טיפול

    There's no cure for the common cold. Antibiotics are of no use against cold viruses and shouldn't be used unless there's a bacterial infection. Treatment is directed at relieving signs and symptoms.

    Pros and cons of commonly used cold remedies include:

    Pain relievers. For a fever, sore throat and headache, many people turn to acetaminophen (Tylenol, others) or other mild pain relievers. Use acetaminophen for the shortest time possible and follow label directions to avoid side effects.

    Use caution when giving aspirin to children or teenagers. Children and teenagers recovering from chickenpox or flu-like symptoms should never take aspirin. This is because aspirin has been linked to Reye's syndrome, a rare but potentially life-threatening condition, in such children.

    Consider giving your child over-the-counter (OTC) pain medications designed for infants or children. These include acetaminophen (Children's Tylenol, FeverAll, others) or ibuprofen (Children's Advil, Children's Motrin, others) to ease symptoms.

    Cough syrups. The Food and Drug Administration (FDA) and the American Academy of Pediatrics strongly recommends against giving OTC cough and cold medicines to children younger than age 4 as they may be harmful. There's no good evidence that these remedies are beneficial or safe for children.

    It isn't typically recommended that you give cough or cold medicines to an older child, but if you do, follow the label directions. Don't give your child two medicines with the same active ingredient, such as an antihistamine, decongestant or pain reliever. Too much of a single ingredient could lead to an accidental overdose.

    Therapies That May Be Effective for Common Cold Prophylaxis in Children

    טיפולגיל הילדים שנלמדומינוןמשך הטיפול

    One to three years

    5 mL twice daily

    Four to five years

    7.5 mL twice daily

    Nasal irrigation with saline17

    Six to 10 years

    3 to 9 mL per nostril three times daily

    Three to five years

    1 g (1 × 10 10 colony-forming units) mixed with 120 mL of 1% milk twice daily

    *—Lactobacillus ac >alone or combined with Bifidobacterium animalis.

    Information from references 14 , 17, and 20 through 22 .

    Lifestyle and home remedies

    To make yourself as comfortable as possible when you have a cold, try:

    • Drinking plenty of fluids. Water, juice, clear broth or warm lemon water are good choices. Avoid caffeine and alcohol, which can dehydrate you.
    • Eating chicken soup. Chicken soup and other warm fluids can be soothing and can loosen congestion.
    • Resting. If possible, stay home from work or school if you have a fever or a bad cough or are drowsy after taking medications. This will give you a chance to rest as well as reduce the chances that you'll infect others.
    • Adjusting your room's temperature and humidity. Keep your room warm, but not overheated. If the air is dry, a cool-mist humidifier or vaporizer can moisten the air and help ease congestion and coughing. Keep the humidifier clean to prevent the growth of bacteria and molds.
    • Soothing your throat. A saltwater gargle — 1/4 to 1/2 teaspoon salt dissolved in a 4-ounce to 8-ounce glass of warm water — can temporarily relieve a sore or scratchy throat.

    Using saline nasal drops. To help relieve nasal congestion, try saline nasal drops. You can buy these drops over-the-counter, and they can help relieve symptoms, even in children.

    In infants, gently suction the nostrils with a bulb syringe (insert the bulb syringe about 1/4 to 1/2 inch, or about 6 to 12 millimeters) after applying saline drops.

    רפואה אלטרנטיבית

    In spite of ongoing studies, the scientific jury is still out on common alternative cold remedies such as vitamin C and echinacea. Here's an update on some popular choices:

    • ויטמין סי. It appears that for the most part taking vitamin C won't help the average person prevent colds.
    • Echinacea. Studies on the effectiveness of echinacea at preventing or shortening colds are mixed. However, if your immune system is healthy, you're not taking prescription medications and you're not allergic to echinacea, using echinacea supplements is unlikely to cause harm.

    אבץ. The cold-fighting reputation of zinc has had its ups and downs. That's because many zinc studies — both those that find the mineral beneficial and those that do not — are flawed. In studies with positive results, zinc lozenges seemed most effective if taken within 24-48 hours of the onset of symptoms.

    Zinc side effects include a bad taste and nausea. Talk to your doctor before taking a zinc supplement.

    Intranasal zinc might cause permanent damage to the sense of smell. In June 2009, the FDA issued a warning against using three zinc-containing nasal cold remedies because they had been associated with a long-lasting or permanent loss of smell (anosmia).

    Preparing for an appointment

    If you or your child has a cold and symptoms persist or worsen or are severe, make an appointment with your primary care provider or your child's pediatrician. Here's some information to help you get ready for your appointment.

    What you can do

    • Your or your child's symptoms and when they began
    • Key personal information, including major stresses and exposure to people who've been ill
    • Medications, vitamins or supplements you or your child takes
    • שאלות to ask your doctor

    For a common cold, questions to ask your doctor include:

    • What's likely causing these symptoms?
    • Are there other possible causes?
    • Are tests needed?
    • What treatment approach do you recommend?
    • What treatments should be avoided?
    • How soon do you expect symptoms to improve?
    • Am I or my child contagious? When is it safe to return to school or work?
    • What self-care steps might help?
    • I or my child has these other health conditions. How can we manage them together?

    Don't hesitate to ask other questions.

    Therapies Not Effective for the Common Cold in Adults

    TherapyAge of children studiedDosingDuration of treatment

    Cochrane review of nine RCTs7

    No difference in symptoms or purulent rhinitis compared with placebo

    Antihistamine monotherapy (sedating and nonsedating)

    Cochrane review of three RCTs11

    No more effective than placebo

    Cochrane review of 32 RCTs23

    No more effective than placebo

    Cochrane review of two RCTs11

    No more effective than placebo for cough

    American College of Chest Physicians24

    RCT with viral challenge25

    No more effective than placebo for cold symptoms

    No more effective than placebo

    Nasal irrigation with hypertonic or normal saline

    No more effective than observation

    Cochrane review of seven RCTs14

    No more effective than placebo for reducing duration or severity of cold symptoms

    RCT = randomized controlled trial .

    Information from references 7 , 11 , 14, and 23 through 28 .

    What to expect from your doctor

    Your doctor is likely to ask you questions, such as:

    • Have symptoms been continuous?
    • How severe are the symptoms?
    • Did symptoms improve and then worsen?
    • What, if anything, seems to improve the symptoms?
    • What, if anything, worsens symptoms?

    צפו בסרטון: המוסף - צמחים לפתרון דלקות, הצטננות שיעול ושפעת (פברואר 2020).

    TherapyEvidenceFindings